Instagram Hesabın Koşullarımızı İhlal Ettiği İçin Kapatılmıştır!

Son zamanlarda birçok kişinin Instagram hesabı çeşitli nedenlerle kapatılıyor. Benzer bir durumu sizler de yaşıyor olabilirsiniz ve bunu aşmak için belirli çalışmaların yapılması gerektiğini ifade etmek hiç de yanlış olmayacaktır. Özellikle de son zamanlarda "Instagram Hesabın Koşullarımızı İhlal Ettiği İçin Kapatılmıştır!" sorunu birçok kişinin karşısına çıkıyor ve birçok kişinin de hesabı hızlı bir şekilde kapatılıyor. Bu tip bir sorunu aşabilmek için doğru adımların atılması gerekiyor. Ancak ne yazık ki bu tip bir sorunu direkt olarak aşabileceğiniz kesin değil. Yazımız içerisinde yer alan noktalara dikkat ettiğiniz takdirde düşük bir ihtimal dahi olsa bu sorunu aşabilirsiniz. Ancak yine de bunları denemeyi ihmal etmeyin. Özellikle de hesabınız köklü bir hesapsa ve burada çok fazla emek verdiyseniz kesinlikle alma ihtimaliniz daha yüksek olacaktır. 

Tüm bu konular hakkında net bir şekilde çözüm ile ilgili olarak bilgi vermeden önce aşağıdaki bölümden sizlere bu sorunun neden ortaya çıktığı konusunu aktaralım.

  • Öncelikle yaptığınız paylaşımlar Instagram'ın topluluk kurallarını ihlal ediyor olabilir. Çıplaklık, küfür, hakaret, tehdit, şantaj gibi şeyler bu durumlara yol açabilir.
  • Spam bir hesap gibi davranırsanız bu tip bir sorunun ortaya çıkması mümkün olacaktır. Sürekli birilerine takip isteği atmanız, sürekli beğeniler yapmanız ve yorumlar atmanız buna yol açabilir. 
  • Özellikle de hesabınızın doğru bir şekilde güvenliği sağlanamıyorsa bu durum ortaya çıkabilir.

Genel itibariyle "Instagram Hesabın Koşullarımızı İhlal Ettiği İçin Kapatılmıştır!" sorunu tam olarak bu nedenle ortaya çıkmıştır diyebiliyoruz. Şimdi, çözüm yöntemine bir göz atalım. Böylece sizler de hesaplarınızı bir ihtimal dahi olsa geri alabilirsiniz ve hesabınız için verdiğiniz emekler bu şekilde boşa gitmemiş olabilir.

"Instagram Hesabın Koşullarımız İhlal Ettiği İçin Kapatılmıştır!" Sorunu Nasıl Çözülür?

Burada yapabileceğiniz ne yazık ki tek bir şey var. O da Instagram'a giriş yapıp ardından bu karara karşı bir talep yollamak. Bu şekilde Instagram'a samimi ve dürüst bir talep yollarsanız hesabınız yeniden açılabilir. Hesabınızın popülerliği fazla ise ve uzun yıllardır aktif ise bu tip bir talebin olumlu cevap alma olasılığı artacaktır.