Instagram Hesap Kapatma Nasıl Yapılır?

Instagram Hesap Kapatma işlemiyle ilgili olarak sizlerin de merak ettiğiniz bazı noktalar olabilir. Bu noktaları da doğru bir şekilde anlamak ve bunlar ile ilgili olarak da analizler yapmak gerekecektir. Tabi ki de uzun vadeli düşününce bu tip sorunlar ortaya çıkabilir ve bu sorunları da ortadan kaldırmak gerekebilir. Sonuç olarak çeşitli nedenler ile Instagram Kapatmak mantıklı olabilir ve birçok kişinin de kendince geçerli nedenleri olduğunu söylemek mümkündür. Bu aşamada tabi ki de dikkatli bir karar vermek ve buna göre seçim yapmak gerekiyor.

Özellikle de ilk defa Instagram hesabınızı kapatmak istiyorsanız ve burada bu işlemin tam olarak nasıl yapılacağını bilmiyorsanız şunun ayrımını anlamanız da büyük bir önem taşıyor diyebiliriz. Öncelikle Instagram dondurmak ve Instagram kapatmak farklı şeylerdir. Hesabınızı geçici olarak kapatma işlemine dondurmak denir. Kapatmak ise kalıcı olarak hesabınızın silinmesidir. Bu işlemlerden hangisini yapmak istediğinize karar vermeden harekete geçmek doğru olmayacaktır. Çünkü Instagram Hesabı Silmek geri dönüşü olmayan bir işlemdir. Bundan kaynaklı olarak da hesabınızı geçici olarak kapatmak daha mantıklı olabilir. Geçici olarak kapatılan bir hesabı geri almak çok kolaydır. Asıl kullanıcı adı ve şifrenizi girerek dakikalar içerisinde hesabınızı geri alabilirsiniz. Ancak burada tabi ki de dikkatli olmak ve buna göre hareket etmek de son derece önemlidir. Şimdi, bu işlemlerin her birinin nasıl yapıldığı ile ilgili önemli detaylara bir göz atalım!

Instagram Hesabı Nasıl Geçici Olarak Kapatılır?

  1. Sağ alt köşede yer alan profil fotoğrafınıza tıklayın.
  2. Daha sonra biyografi kısmının altında yer alan profili düzenle butonuna tıklayın.
  3. Ardından ise aşağı kaydırın ve Hesabımı Geçici Olarak Kapat bölümüne basın.
  4. Şifrenizi girdikten sonra sebebinizi de belirttiğiniz zaman hesabınız geçici olarak kapatılacaktır.
  5. Hesabınızı geri alabilmek için giriş yapmanız yeterli olacaktır.

Instagram Hesabı Nasıl Kalıcı Olarak Kapatılır?

  1. Help.Instagram.com adresine girin.
  2. Instagram'a ara vermek istiyorum bölümüne tıklayın.
  3. Hesabımı kalıcı olarak sil bölümüne tıklayın.
  4. Son olarak bir uyarı yapalım! Bu kalıcı silme işlemini yapmadan önce Instagram hesabınızı yedeklemek iyi bir fikir olabilir!