Instagram Hesapları Neden Kapanır?

Instagram Hesapları Neden Kapanır? Birçok kişi son zamanlarda bu soruya cevap arıyor. Gerçekten de bu durum oldukça rahatsız edici ve sizler için de kötü sonuçlara yol açabilir. Eğer sizler de bununla ilgili olarak sorunlar yaşıyorsanız bu sorunları aşabilmek adına bazı çözüm yöntemlerini göz önüne almalısınız. Tabi ki de bu sorunların ortadan kaldırılması çok kolay değil ancak doğru işleri yaparsanız çok kısa bir süre içinde bu sorunlar ortadan kalkacaktır. Özellikle de ilk defa bu tip bir şey başınıza geliyor ise bununla ilgili endişelenmeyin. Hesabınızı geri almanız mümkün! 

Ancak tabi ki de hesap geri alma işlemini gerçekleştirmek için bazı noktalara dikkat etmek büyük bir önem taşıyor. Özellikle de ilk aşamada bu tip sorunları aşabilmek için bazı çözüm yollarına göz atmak gerekiyor ve bu çözüm yollarını iyi bir şekilde incelemek de önemli. Ancak genel olarak Instagram Hesaplarının Kapanması ile ilgili olarak Instagram'a bildirim göndermeniz ve bir talep açmanız çözüm olacaktır. Bunu yaptığınız zaman sorunların çözülmesi çok daha kolay bir hale gelecektir. Genel itibariyle bu şekilde bir ilerleme söz konusu olabilir. 

Instagram Hesapları Neden Kapanır? 

Genel olarak Instagram hesaplarının kapatılmasının altında yatan temel nedenlerin başında topluluk kurallarının ihmal edilmesi bulunmaktadır. Topluluk kuralları ile ilgili detaylı bilgileri Instagram resmi sitesinden bulabilirsiniz. Ancak genellikle birçok kişinin bu durum ile karşılaşmasına sebep olan şeyler şunlardır;

  • Erotik içerikler paylaşmak,
  • Küfür, hakaret içerikleri ve bunları bir kişinin direkt olarak şahsına yönelterek yapmak,
  • Uzun bir süre boyunca spam davranışlarda bulunmak, engellere rağmen buna devam etmek,
  • Yorumlarda sakıncalı ifadeler kullanmak ve şahısları hedef alarak hakaretler etmek,
  • Tehdit, şantaj gibi davranışlarda bulunmak vs.

Bu tip yasaklı davranışları yaptığınız takdirde Instagram hesabınız doğal olarak kapatılacaktır. Bu nedenle sizler de Instagram üzerindeki davranışlarınıza dikkat etmek zorundasınız. Aksi durumda çok kısa bir süre içerisinde Instagram sizlerin de hesabınızı kapatacaktır. Böylece hesabınız ve içerisinde bulunan birçok veri çöpe gidecektir. Bunun yanında verdiğiniz emekler de çöpe gitmiş olacaktır.