Instagram Hikaye Süresi Kaç Saniye?

Instagram hikayeleri sizlerin de bildiği gibi oldukça kısa ve bu nedenle de zaten birçok kişi tarafından oldukça sık bir şekilde merakla izleniyor. İnsanlar bu kadar kısa içerikleri tüketmeyi ve hemen bir diğerine geçmeyi çok seviyorlar. Bu durum haliyle insanların daha çok keyif almasını ve bir anlamda da Instagram'a bağımlı hale gelmesini sağlıyor. Eğer benzeri bir durum sizler için de geçerliyse bununla ilgili merak ettiğiniz noktalar olabilir. Sonuçta Instagram hikayelerinin birçok özelliği var ve bu özellikleri de birçok kişi bilmek isteyebiliyor. Eğer sizlerin de bu tip bir konu ile ilgili olarak merak ettiğiniz şeyler varsa, ki bu son derece doğal bir durum, bu konuyla ilgili noktaları sitemiz içerisinde yer alan yazılardan öğrenebilirsiniz. Sitemizde Instagram Uygulaması ile ilgili olarak birçok yazı yer alıyor ve bu yazıların tamamı sizlere faydalı olacak düzeyde diyebiliriz. Bundan kaynaklı olarak da hızlı bir şekilde bilgi almak için sitemiz içerisinde yer alan yazılara bir göz atmayı deneyebilirsiniz. Böylece çok daha kısa bir süre içerisinde sonuç almanız mümkün olacaktır.

Instagram hikayeleri ile ilgili en sık sorulan sorulardan bir tanesinin de "Instagram Hikaye Süresi Kaç Saniye?" sorusu olduğunu biliyoruz. Eğer sizler de bu soru ile ilgili bazı noktaları merak ediyorsanız bunun hakkında çok net bir şekilde bilgi sahibi olabileceğinizden endişeniz olmasın. Bu yazımızda konuyla ilgili net bir şekilde bilgi aktaracağız. Tabi ki de burada son güncellemeleri de hesaba katacağımızı ifade etmemiz gerekiyor.

Eskiden Instagram Hikaye Süresi tam olarak 15 saniyeydi ve bu sürenin üzerine çıkmak mümkün değildi. Ancak kullanıcıların talepleri doğrultusunda bu süre tam olarak 60 saniyeye çıkartıldı. Yani artık çok daha uzun hikayeler paylaşmak mümkün olabiliyor. Bu durum son güncellemeler ile yapıldı çünkü sürekli hikayeler atılmaya başlandı. Bu durumdan zaten birçok kullanıcının da son derece memnun kaldıklarını ifade edebiliriz. Pek tabi ki de bu durumu eleştiren de birçok kullanıcı oldu ancak genel itibari ile bu özelliğe birçok kişi olumlu yaklaştı diyebiliriz.