Instagram Karanlık Mod (Siyah Mod) Nedir ve Nasıl Yapılır?

Instagram Karanlık Modu ile sizler de gözleriniz rahat bir şekilde kolaylıkla Instagram kullanma keyfini yaşayabilirsiniz. Bunu yapmak sizler için gerçekten de oldukça kolay olacaktır. Çünkü uzun vadeli düşününce bu tip bir işlemi yaparken herhangi bir sorun yaşamanız dahi söz konusu olmayacaktır. Ancak burada tabi ki de dikkat edilmesi gereken noktalar var ve bunlara dikkat edilmeden kayda değer bir ilerlemenin söz konusu olmayacağını ifade edebiliyoruz. Burada birçok kişinin doğal bir şekilde "Instagram Karanlık Modu Nasıl Kullanılır?" sorusuna cevap aradığını biliyoruz. Eğer sizler de bu tip bir soru soruyorsanız ve gerçekten de bu modun nasıl açıldığını bilmiyorsanız bu yazı size çok yardımcı olabilir.

Öncelikle birçok kişi gerçekten de "Instagram Siyah Mod Nasıl Açılır?" sorusuna net bir şekilde cevap veremiyor. Çünkü bu durum IOS cihazlar ve Android cihazlar arasında farklılıklar gösteriyor. Sizler de bu şekilde bir ilerleme ile gerçekten de kısa zaman içerisinde iyi bir sonuç alabilirsiniz. Tabi ki de burada çeşitli sorunlar da ortaya çıkabilir ve bunları ortadan kaldırmak için de sitemiz içerisinde yer alan yazılara göz atabilirsiniz. Bu yazılar gerçekten de sizler adına çok faydalı olacaktır diyebiliyoruz. Böylece kayda değer bir ilerlemeyi çok daha kısa süre içerisinde sağlamanız da mümkün olacaktır. 

Instagram Karanlık Mod (Dark Mode) Özelliği Nasıl Açılır?

  1. Öncelikle Instagram'a giriş yapın ve daha sonra sağ üst köşede bulunan üç çizgiye tıklayın.
  2. Daha sonra burada yer alan ayarlar bölümüne giriş yapın.
  3. Ardından Tema sekmesine gidin.
  4. Burada karanlık ve aydınlık mod olarak iki seçenek bulunuyor. Siz karanlık modu seçin ve kolaylıkla ayarları değiştirmiş olun.

Gördüğünüz gibi Dark Modu Açmak çok kolay ve çok zahmetsiz. Sizler de bu aşamaları uygulayarak rahatlıkla bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Ancak şunu da ifade etmek gerekiyor ki IOS cihazlarda bu ayarlar daha farklı olabiliyor. IOS cihazınız için bu durumu sağlamak adına tüm cihazınızı karanlık modda kullanmanız gerekecektir. Ancak bunu sağlamak da zaten cihazın ayarlar menüsü ile mümkün olacaktır.