Instagram Neden Başka Hesapları Kendi Kendine Takibe Alıyor?

Instagram Kendi Kendine Başka Hesapları Takip Ediyor olabilir ve bu durum aslında birçok kişinin sıklıkla karşılaştığı sorunlardan bir tanesi olmaktadır. Eğer sizler de bu tip bir sorun yaşıyorsanız ve bu sorunu nasıl tam olarak aşacağınızdan emin değilseniz bununla ilgili olarak bazı noktaları iyi bir şekilde anlamak gerektiğini ifade edebiliriz. Özellikle de ilk aşamada bu tip sorunlar ortaya çıktığı zaman birçok kişi panik oluyor ve bu sorunların nasıl aşılacağı ile ilgili olarak fikir sahibi olamıyor. Eğer sizler de bu tip bir durum yaşıyorsanız ve "Instagram Neden Başka Hesapları Kendi Kendine Takibe Alıyor?" sorusunu yanıtlamak için bir çabanız varsa bununla ilgili olarak bu yazımız içerisinde yeterince bilgi alacağınızdan şüpheniz olmasın. Gerçekten de çok kısa bir süre içerisinde bu tip bilgileri edinebilirsiniz. Böylece daha iyi bir sonuç almanız da mümkün olabilir. Bundan dolayı sizler de bu yazımız ile ilgili detayları iyi bir şekilde anlamaya çalışmalısınız. Bunu yaparak iyi bir şekilde ilerlemek gerçekten de söz konusu olacaktır.

Öncelikle şunu ifade etmek gerekiyor ki tabi ki de hesabınızın bir başkası tarafından ele geçirilmiş olma ihtimali var. Ancak bu ihtimalin önüne geçmek eğer e-posta adresinizin şifresini biliyorsanız sorun değil. Şifrenizi değiştirebilir ve iki aşamalı güvenlik sistemine geçiş yapabilirsiniz. Böylece hesabınızın güvenliğini sağlayabilirsiniz. Ancak bu durumun birkaç tane farklı nedeni daha var ve bunları da iyi bir şekilde ayırt etmek ve incelemek gerekiyor.

Harici Uygulamalara Verdiğiniz İzinler İstemediğiniz Kişileri Takip Etmenize Neden Olabilir!

Birçok kişinin de son zamanlarda çok iyi bir şekilde bildiği Lili, Postegro gibi uygulamalara ya da bu uygulamaların benzerlerine verdiğiniz izinler nedeniyle bu sorunlar karşılaşmak mümkün olabilir. Sizler de bu tip bir uygulamaya izinler verdiyseniz hesabınızın istemediğiniz kişileri takip ettiğine şahit olabilirsiniz. Bu sorunu çözmek için izin verilen uygulamaların izinlerini Instagram ayarlarından kaldırmanız yeterli olacaktır.

Tek yapmanız gereken bundan ibaret ve daha sonra istemediğiniz hesapları takipten çıkartabilirsiniz. Böylece sorunsuz bir şekilde kullanmaya devam etmeniz mümkün olacaktır.