Instagram’da Güvenlik Kodunun Gelmemesi Neden Olur?

Instagram Güvenlik Kodunu Göndermiyor! Öncelikle şunu ifade edelim ki bu doğru bir söylem olmayabilir. Bununla ilgili olarak bazı noktaları iyi bir şekilde anlamak büyük ölçüde gerekli olmaktadır. Bunları doğru bir şekilde anlamadan iyi bir ilerleme sağlamak da mümkün olmayacaktır. Özellikle de ilk aşamada bu tip bir ilerlemeyi sağlamak adına çeşitli noktalar hakkında bilgi sahibi olmanız gerekiyor. Biz bu yazımız içerisinde sizlere bunlar hakkında net bir şekilde bilgi aktaracağız ve bu konuyla ilgili detaylı noktaları da iyi bir şekilde anlamanıza olanak vereceğiz. Böylece gerçekten de çok kısa bir süre içerisinde daha iyi bir ilerleme sağlamak ve sorunu da çok daha doğru bir şekilde tespit etmek mümkün olacaktır. 

Genel olarak sizlerin de bu tip bir ilerlemeyi sağlamak için bilmeniz gereken temel noktalar var. Eğer sizler de "Instagram Güvenlik Kodununu Gelmemesi Neden Olur?" sorusuna cevap arıyorsanız aşağıdaki maddelere öncelikle bir göz atmalısınız!

  • Genellikle bu durumun ortaya çıkmasındaki temel neden sizlerin telefonlarınızın bu tip mesajları engellemiş olmasıdır. Bu tip bir engeli kaldırmak ile ilgili olarak detayları diğer yazılarımızda bulabilirsiniz. Ancak dahası telefonunuzu yeniden başlatıp güvenlik kodunu tekrar gönderirseniz bu sorunlar genellikle çözülecektir.
  • Diğer bir neden ise gönderilen maillerin sizin e-posta hesabınızın spam klasörüne düşmüş olmasıdır. Bazı mail servisleri spam klasörü için gereksizler adını da kullanabilir. Bu klasöre bir göz atın!

Bu iki temel nedenden dolayı sizler de Instagram Güvenlik Kodu Gelmiyor! sorunu ile karşılaşabilirsiniz. Bu sorunu aşabilmek adına yukarıdaki noktalara dikkat edin. Bu çözüm yolları işe yaramıyorsa farklı bir telefona güvenlik kodu isteyin. Kod yine gönderilmiyorsa bu sorunun kaynağı Instagram denebilir ve bunu çözmek için yapabileceğiniz tek şey beklemektir.

Bunlara ek olarak son bir nokta daha bulunuyor. Eğer bir telefon numarası başka bir hesap için onaylandıysa o telefon numarasına Instagram yeni bir kod göndermeyecektir. Yani aynı telefon numarası ile ikinci bir hesap açmanız ne yazık ki söz konusu olamıyor. Genel olarak güvenlik koduyla ilgili sorunların bu şekilde ortadan kalkabileceğini ifade edelim.